Інтерне́т (від англ. Internet), міжнародна комп'ютерна мережа, всемере́жжя, (дослівно) міжмере́жа, міжмере́жжя — всесвітня система сполучених комп'ютерних мереж, що заснована на комплекті інтернетних протоколів.
World Wide Web представляє собою інформаційний простір, де документи та інші вебресурси ідентифіковані уніфікованого покажчика ресурсів, пов'язаних між собою за гіперпосиланнями, і можуть бути доступні через Інтернет.
VPN (віртуальна приватна мережа) — це засіб, який шифрує ваш інтернет-трафік і приховує IP-адресу (адресу інтернет-протоколу) для безпеки й конфіденційності вашого підключення до Інтернету. VPN приховує онлайн-дії користувачів від сторонніх, захищаючи від відстеження й збору даних.
Організацією «фізичної лінії» або «каналу другого рівня, L2» прийнято називати послугу надання провайдером виділеного кабелю (мідного або оптоволоконного), або радіоканалу між офісами та майдансиками, де розгорнуто обладнання дата-центрів.
IP-адреса, адреса Ай-Пі — це ідентифікатор мережевого рівня, що використовується для адресації комп'ютерів чи пристроїв у мережах, які побудовані з використанням стеку протоколів TCP/IP. У мережі Інтернет потрібна глобальна унікальність адрес, у разі роботи в локальній мережі — у межах мережі.
Технологія IPTV, IP-TV, IP-телебачення — нове покоління цифрового інтерактивного телебачення в мережах передачі даних за протоколом IP. Характерною рисою IPTV є можливість використання потокового мультимедіа.
IPsec — набір протоколів для забезпечення захисту даних, що передаються за допомогою протоколу IP, дозволяє здійснювати підтвердження справжності та/або шифрування IP-пакетів. IPsec також містить в собі протоколи для захищеного обміну ключами в мережі Інтернет.
BGP — з 1994 року єдиний протокол маршрутизації між автономними системами в глобальній мережі Інтернет, а його розширена версія MBGP використовується в MPLS-мережах ІТ-провайдерів. BGP є протоколом міждоменної маршрутизації та належить до класу дистанційно-векторних протоколів.
Layer 2 Tunneling Protocol — протокол тунелювання другого рівня) — в комп'ютерних мережах тунельний протокол, використовується для підтримки віртуальних приватних мереж.
MPLS — механізм передачі даних, який емулює різні властивості мереж з комутацією каналів через мережі з комутацією пакетів. MPLS працює на рівні, який можна було б розташувати між другим і третім рівнями моделі OSI, і тому його, зазвичай, називають протоколом другого з половиною рівня.
Міжмережевий екран, мережевий екран, брандмауер, фаєрво́л, файрво́л — узагальнювальна назва фізичних пристроїв чи програмних застосунків, сконфігурованих, щоб допускати, відмовляти, шифрувати, пропускати мережевий трафік між областями різної безпеки мережі згідно з бажаним набором правил безпеки.
Réseaux IP Européens Network Coordination Centre є регіональною реєстратурою Інтернет для Європи, Близького Сходу і частини Центральної Азії. Головний офіс знаходиться в Амстердамі. RIR контролює розподіл і реєстрацію Інтернет-ресурсів в конкретному регіоні.
У контексті запрошень на соціальні заходи, RSVP — це запит відповіді від запрошеної людини або людей. RSVP — це акронім французької фрази фр. Répondez s'il vous plaît, що означає буквально «Будьте ласкаві відповісти» або «Будь ласка, дайте відповідь».
Переклад з англійської-Протокол розподілу міток — це протокол, у якому маршрутизатори, що підтримують багатопротокольне перемикання міток, обмінюються інформацією зіставлення міток. Два маршрутизатори зі встановленим сеансом називаються одноранговими вузлами LDP, і обмін інформацією є двонаправленим.
OSPF — протокол динамічної маршрутизації, заснований на технології відстеження стану каналу, що використовує для знаходження найкоротшого шляху Алгоритм Дейкстри. Протокол OSPF був розроблений IETF в 1988 році. Остання версія протоколу представлена в RFC 2328. Протокол OSPF являє собою протокол внутрішнього шлюзу.
Проксі-сервер — сервер в комп'ютерних мережах, що дозволяє клієнтам виконувати непрямі запити до мережевих сервісів. Спочатку клієнт з'єднується з проксі-сервером і запитує який-небудь ресурс, розташований на іншому сервері.
Віртуальний виділений сервер, VDS або — послуга, в рамках якої користувачеві надають віртуальний сервер. Це повноцінна альтернатива фізичного виділеного сервера з великою кількістю переваг, високою стабільністю, простотою в управлінні і налаштуванні, стійкістю до відмов і набагато меншими фінансовими витратами
Віртуальний виділений сервер (virtual dedicated server), VDS або (virtual private server, VPS) — послуга, в рамках якої користувачеві надають віртуальний сервер. Це повноцінна альтернатива фізичного виділеного сервера з великою кількістю переваг, високою стабільністю, простотою в управлінні і налаштуванні, стійкістю до відмов і набагато меншими фінансовими витратами
Переклад з англійської-Послуга віртуальної приватної локальної мережі — це спосіб забезпечення багатоточкового зв’язку на основі Ethernet через мережі IP або MPLS. Це дозволяє географічно рознесеним сайтам спільно використовувати широкомовний домен Ethernet, з’єднуючи сайти через псевдопроводи.
Се́рвер — у комп'ютерній термінології термін може стосуватися окремого комп'ютера чи програми. Головною ознакою в обох випадках є здатність машини чи програми переважну кількість часу працювати автономно, без втручання людини, реагуючи на зовнішні події відповідно до встановленого програмного забезпечення.
LIR — локальна реєстратура Інтернет, є організацією, якій було виділено блок IP-адрес за допомогою регіональної реєстратури Інтернет, і яка має можливість присвоювати частини цього блоку своїм власним клієнтам. Більшість LIR'ів є інтернет-провайдери, підприємства, або наукові установи.
IPsec — набір протоколів для забезпечення захисту даних, що передаються за допомогою протоколу IP, дозволяє здійснювати підтвердження справжності та/або шифрування IP-пакетів. IPsec також містить в собі протоколи для захищеного обміну ключами в мережі Інтернет.
PPTP — тунельний протокол типу точка-точка, що дозволяє комп'ютеру встановлювати захищене з'єднання з сервером за рахунок створення спеціального тунелю в стандартній, незахищеній мережі. PPTP поміщає кадри PPP в IP-пакети для передачі по глобальній IP-мережі, наприклад інтернет.
L2TP — в комп'ютерних мережах тунельний протокол, використовується для підтримки віртуальних приватних мереж. L2TP не забезпечує шифрування та конфіденційність сам по собі, він спирається на інкапсульований протокол для забезпечення конфіденційності.
ІТ-аутсорсинг – це бізнес-практика, при якій компанії передають виконання функцій або послуг у сфері інформаційних технологій стороннім постачальникам. Включає в себе такі послуги, як розробка програмного забезпечення, управління ІТ-інфраструктурою, технічна підтримка та консалтинг.
Також можна переглянути: